Nordic kräftskiva & Jubileum

18 - 20 September 2015

Nordic Husbilsklubb & Nordic Husbilar 20 + 25 år, vilket kalas!


Som vanligt skiner solen på oss när vi är i Kristinehamn (nästan då). Tyvärr, pga regn i massor, så blev det ingen golf på fredag.


Fredag vimlade vi runt och träffade gamla bekanta och nya bekanta. Några saknade vi. På kvällen var det knytis i fabriken. Lotter såldes och många vinnare blev det. T-shirt delades ut från klubben till oss som var där. Det var klubbens gåva till Nordic.


Lördag var det väldans fart, whiskey-, lakrits- och choklad provning, stadsvandring och tipsrunda. På kvällen samlades vi utanför Nordic för lite mingeldricka innan vi bussades in till Kristinehamns konferens center. Här fick vi en fantastiskt trevlig kräftskive-kväll.


Söndag var det hemfärd som alltid känns tråkig.


TACK Nordic och alla ni som var med på en riktig höjdar-helg


Karin & Leif N127